Společnost českých patologů
REKLAMAEuropean Society of Pathology
Úvodní stranaAktuální zprávyArchivZápisyKalendář akcíO společnostiStandardy,...DoškolováníIAPKontakty

REKLAMAbamed s.r.o. (www.bamed.cz)
Stránky časopisu (www.CSpatologie.cz)

Archivní zprávy

Společné tiskové prohlášení českých zdravotních pojišťoven
(Zveřejněno 26. 01. 2005)

Odkaz: Viz www všech zdravotních pojišťoven

Dne 25. ledna 2005

  
Zdravotní pojišťovny trvají na všech svých zásadních výhradách, které byly mnohokrát popsány v minulých prohlášeních k problematice vyhlášky MZ k úhradám zdravotní péče pro 1. pololetí 2005.

Na dnešním mimořádném jednání ředitelů všech českých zdravotních pojišťoven byl sestaven tým odborníků, který zkoumá, zda vůbec a jak je možné podle této vyhlášky postupovat při realizaci úhrad zdravotní péče.

Představitelé zdravotních pojišťoven se dohodli v souvislosti s vydáním uvedené vyhlášky nalézt v rámci dostupných zdrojů z veřejného zdravotního pojištění takové řešení, aby pojištěnec nebyl poškozen ve svém právu na zdravotní péči, kterou potřebuje.

Situace zdravotních pojišťoven je podobná situaci dalších subjektů veřejné správy, především krajů a obcí. Těm jsou také svěřovány další a další úkoly, aniž by při tom byly respektovány jejich připomínky, návrhy a  možnosti. Spolu s nimi se zdravotní pojišťovny domnívají, že rozhodovat o věcech veřejné správy bez dialogu s těmi, kdo za ně odpovídají, je nepřípustné.

Zdravotní pojišťovny označují za velmi vážnou skutečnost, že s jejich argumenty a připomínkami nebylo pracováno, a varují před zjednodušováním problému možného kolapsu systému s dopady na  chod jednotlivých zdravotnických zařízení v průběhu roku 2005.Za zdravotní pojišťovny

Ing. Jaromír Gajdáček, výkonný ředitel Svazu zdravotních pojišťoven ČR
Jiří Suttner, tiskový mluvčí VZP ČR

Odkaz: Viz www všech zdravotních pojišťoven

Zpět na přehled zpráv

Přidej na Seznam Přidat do mého přehledu na Google Přihlásit se k odebírání informačního kanálu (RSS)  Všechna práva vyhrazena,  Copyright © 2004-2017 Společnost českých patologů ČLS JEP