Společnost českých patologů
REKLAMAEuropean Society of Pathology
Úvodní stranaAktuální zprávyArchivZápisyKalendář akcíO společnostiStandardy,...DoškolováníIAPKontakty

REKLAMAbamed s.r.o. (www.bamed.cz)
Stránky časopisu (www.CSpatologie.cz)

Archivní zprávy

Zpráva o jednání mezi Společností patologů a Společností klinické cytologie
(Zveřejněno 16. 04. 2001)

Zpráva doc. Duškové, Ústav patologie 1LF, Praha z 16.04.2001.

Ke stažení: Pro originál si klikněte na quate.doc

Další vývoj - zpráva doc. Duškové, Ústav patologie 1LF, Praha z 16.04.2001. Pro originál klikněte si na quate.doc

Milí kolegové,
v příloze stáhnuto doslovné znění pro akreditace z oficiálních webowských stránek EFCS QUATE, jehož jsme členy a myslím, že tudiž není nutno vymýšlet nová pravidla provádění cytologií oproti těmto schváleným na evropské úrovni, navrhuji doslova přeložit a přijmout. Ať čtu jak čtu není tam nic o každoročně 15000 nových rodných číslech (za pár let by každá laboratoř potřebovala čínskou provincii), nýbrž prostě 15000 vyšetření minimálně ročně (navíc s možností využít afiliovaných laboratoří). Není tam rovněž naprosto nic o vzdělávání patologů v klinických dovednostech. Není tam ani klinický cytolog , nýbrž "anatomopathologist specialised in cytopathology". Je tam však 6 měsíční pobyt na afiliovaném pracovišti ve spec. výcviku patologa.

Navrhuji tedy převzít doslova tento text plus pravidla dříve stanovená pro případný vstup kliniků cytologů (dvě atestace z gyn, druhá může být z onkologie) dva roky školení, 500 hodin na patologii s prohlížením cytologií a následně zkouška jako se konala až dosud - na IPVZ nebo jiné kompetentní morfologické úrovni. Těším se na Vaše připomínky a návrhy JD.

Ke stažení: Pro originál si klikněte na quate.doc

Zpět na přehled zpráv

Přidej na Seznam Přidat do mého přehledu na Google Přihlásit se k odebírání informačního kanálu (RSS)  Všechna práva vyhrazena,  Copyright © 2004-2017 Společnost českých patologů ČLS JEP