Společnost českých patologů
REKLAMAEuropean Society of Pathology
Úvodní stranaAktuální zprávyArchivZápisyKalendář akcíO společnostiStandardy,...DoškolováníIAPKontakty

REKLAMAbamed s.r.o. (www.bamed.cz)
Stránky časopisu (www.CSpatologie.cz)

Archivní zprávy

SCREENING KARCINOMU DĚLOŽNÍHO HRDLA
(Zveřejněno 05. 07. 2005)

Čtení ze Zpravodaje Sdružení soukromých gynekologů České republiky (3/2005) - postoj SSG

Stále probíhá pouze oportunní: začátek organizovaného screeningu je zásluhou postoje Společnosti patologů v nedohlednu.

Upozorňujeme členy, že na Celostátní konferenci SSG ČR a ČGPS ČLS JEP ve dnech 27.-29.5.2005 v Hradci Králové bylo odesílání cytologických preparátů do laboratoří, které nesplňují kritéria Věstníku MZ ČR 7/2004, označeno jako postup non lege artis.
Doporučujeme proto důrazně, aby se každý zajímal o parametry laboratoře, do níž odesílá, sledoval, jak často bývá doporučen kontrolní odběr cytologie dříve než za rok (nemá tomu tak být ve více než 1/3 případů), dotazoval se na celkový počet preparátů, které laboratoř hodnotí. Hodnocení praparátů dle systému Bethesda 2001 musí být samozřejmostí.
V případě pochybností o postupech některých laboratoří či nevstřícného postupu, můžete kontaktovat sekretariát SSG ČR.Pokud mají patologové výhrady, připomínky či doplňky k tomuto textu, obraťte se písemně na Výbor společnosti patologů (mail v rubrice "KONTAKTY) nebo do Diskuzního fora zde. Pomozte definovat pojem "postup lege artis" pro gynekologickou cytologii.

Zpět na přehled zpráv

Přidej na Seznam Přidat do mého přehledu na Google Přihlásit se k odebírání informačního kanálu (RSS)  Všechna práva vyhrazena,  Copyright © 2004-2017 Společnost českých patologů ČLS JEP