Společnost českých patologů
REKLAMAEuropean Society of Pathology
Úvodní stranaAktuální zprávyArchivZápisyKalendář akcíO společnostiStandardy,...DoškolováníIAPKontakty

REKLAMAbamed s.r.o. (www.bamed.cz)
Stránky časopisu (www.CSpatologie.cz)

Archivní zprávy

Dopis Rady SAS řediteli ZP MV
(Zveřejněno 11. 08. 2005)

Reakce SAS na "regulace" pojišťoven: souvisí s vyjádřením právního odd. ČLK

Vážený pane generální řediteli,

na základě včerejšího usnesení Rady SASu při posouzení t.č. všech dostupných informací včetně i nejnovějších právních posudků  k námi diskutované věci jsem nadále povinen Vám sdělit, že stanovisko Sdružení ambulantních specialistů ČR (dále jen SAS) ke způsobu, jakým Vaše pojišťovna uplatňuje regulace s odkazem na odst. 14, § 17, zákona 48/97 Sb., se nezměnilo. Nadále jej považujeme za nepřijatelný.
SAS tímto nechce zpochybňovat právo Vaší pojišťovny na provádění řádné revizní kontroly za účelem zabránění nežádoucích úniků finančních prostředků, vítáme také Váš první náznak o snahu formulovat obecné zásady pro regulační opatření při řádné revizní činnosti ve zdravotnických zařízeních, neboť existenci obecných pravidel považujeme za nejlepší způsob, jak  zabránit eventuelní korupci. Náš konkrétní výklad příslušného odstavce zákona 48/97, jak jsme Vás informovali již na několika schůzkách, je ale zcela jiný.
Vzhledem k tomu, že jako lékaři pracující ve smluvním vztahu se zdravotními pojišťovnami považujeme jakékoli rozpory mezi námi a kteroukoli zdravotní pojišťovnou za nežádoucí, vyzýváme Vás i dnes ke korekci svého přístupu.

S úctou
MUDr. Zorjan Jojko
Výkonný místopředseda Sdružení ambulantních specialistů ČR.

Zpět na přehled zpráv

Přidej na Seznam Přidat do mého přehledu na Google Přihlásit se k odebírání informačního kanálu (RSS)  Všechna práva vyhrazena,  Copyright © 2004-2017 Společnost českých patologů ČLS JEP