Společnost českých patologů
REKLAMAEuropean Society of Pathology
Úvodní stranaAktuální zprávyArchivZápisyKalendář akcíO společnostiStandardy,...DoškolováníIAPKontakty

REKLAMAbamed s.r.o. (www.bamed.cz)
Stránky časopisu (www.CSpatologie.cz)

Archivní zprávy

Členové představenstva a prezidente ČLK.
(Zveřejněno 05. 10. 2005)

Otevřený dopis viceprezidentky ČLK

Členové představenstva a prezidente ČLK.


V současné situaci je skutečně nezbytné nenarušit jednotu lékařského stavu. Jen tak se nám podaří přinutit vládu zabývat se našimi problémy a současnou situaci řešit.

Jestliže velká část profesních organizací soukromých lékařů (SPLD, SPLDD, SAS, SKALPEL, SSGČR a další).včetně lékárníků a stomatologů deklaruje, že hlavním viníkem současné ekonomické krize resortu je MZ ČR a sociálně demokratická vláda, pak můžeme s tímto názorem sice polemizovat, ale nemůžeme ho smést ze stolu tvrzením, že všichni jsou koupení VZP a že, se jen snaží torpédovat snahu ČLK o narovnání cen lékařské práce.

Rovněž je potřeba si připomenout, že pouze za vlády ČSSD (i přes lobbyismus Ing. Kunšteka) přišla komora o většinu svých pravomocí, prostřednictvím kterých mohla ovlivňovat nasmlouvávání nových, mnohdy extrémně nákladných, kapacit zdravotními pojišťovnami.

Nemáme již právo hájit  hospodářské a ekonomické zájmy svých členů atd.

Pokud bude prezident ČLK nosit růžové brýle ČSSD, budou všichni lékaři pouze kašpárky v socanském loutkovém divadélku.

Ostatně mám pocit, že tak nás (představenstvo ČLK) již většina veřejnosti vnímá.                                                                                     S pozdravem Helena FouskováMUDr. Helena Fousková

Viceprezidentka ČLK.

Zpět na přehled zpráv

Přidej na Seznam Přidat do mého přehledu na Google Přihlásit se k odebírání informačního kanálu (RSS)  Všechna práva vyhrazena,  Copyright © 2004-2017 Společnost českých patologů ČLS JEP