Společnost českých patologů
REKLAMAEuropean Society of Pathology
Úvodní stranaAktuální zprávyArchivZápisyKalendář akcíO společnostiStandardy,...DoškolováníIAPKontakty

REKLAMAbamed s.r.o. (www.bamed.cz)
Stránky časopisu (www.CSpatologie.cz)

Archivní zprávy

Problém s vyřazováním plateb za výkony vyžádané nesmluvními lékaři
(Zveřejněno 25. 08. 2006)

Ke stažení: Odpověď Ministerstva zdravotnictví ČR (Word, 111 kB)


Dobrý den,
      nevím zda jste se s tímto problémem setkali, ale nám zvl. VZP vyřazovala platbu od lékařů, kteří neměli smlouvu s VZP, ale posílali nám materiál. Mysleli jsme si, že nepostupují správně a tak jsme se doptali výše - odpovědi přikládám.
  Jana Dvořáčková, Ostrava


ODPOVĚĎ PRÁVNÍHO ODDĚLENÍ ČLK

Vážená paní
MUDr. Jana Dvořáčková

  Vážená paní doktorko,

  k Vaší emailové žádosti o stanovisko ve věci úhrady zdravotní péče, kterou poskytlo smluvní zdravotnické zařízení na základě indikace nesmluvním zdravotnickým zařízením, Vám sdělujeme následující:

  V případě, kdy smluvní zdravotnické zařízení poskytne zdravotní péči, která je hrazena z veřejného zdravotního pojištění a jejíž úhrada je smluvně sjednána s příslušnou zdravotní pojišťovnou, je zdravotní pojišťovna povinna takto poskytnutou zdravotní péči v souladu se smlouvou uhradit bez ohledu na skutečnost, zda poskytnutí takové péče indikovalo smluvní zdravotnické zařízení zdravotní pojišťovny.

  Uvedený názor právního oddělení ČLK je shodný z názorem Ministerstva zdravotnictví ČR, jehož stanovisko k uvedené problematice vypracované Ing. Marií Nikoličovou, pracovnicí ministerstva zdravotnictví pověřenou řízením odboru zdravotního pojištění, přikládáme v příloze.

S uctivým pozdravem
  MUDr. Mgr. Dagmar Záleská
  právní oddělení ČLK


ODPOVĚĎ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ ČR
viz příloha

Ke stažení: Odpověď Ministerstva zdravotnictví ČR (Word, 111 kB)

Zpět na přehled zpráv

Přidej na Seznam Přidat do mého přehledu na Google Přihlásit se k odebírání informačního kanálu (RSS)  Všechna práva vyhrazena,  Copyright © 2004-2017 Společnost českých patologů ČLS JEP