Společnost českých patologů
REKLAMAEuropean Society of Pathology
Úvodní stranaAktuální zprávyArchivZápisyKalendář akcíO společnostiStandardy,...DoškolováníIAPKontakty

REKLAMAbamed s.r.o. (www.bamed.cz)
Stránky časopisu (www.CSpatologie.cz)

Archivní zprávy

DŮLEŽITÉ! Aktuální informace pro skrínery gynekologických cytologií
(Zveřejněno 06. 09. 2007)

Aktuální informace pro skrínery gynekologických cytologií, kteří dosud nedosáhli způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání (dle zák. 96/4 sb.) a jsou absolventy "Evropské školy cytotechnologů" v Ostravě.

POZOR - NEPŘEHLÉDNĚTE !


Aktuální informace pro skrínery gynekologických cytologií, kteří dosud nedosáhli způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání (dle zák. 96/4 sb.) a jsou absolventy "Evropské školy cytotechnologů" v Ostravě.


Vážené spolupracovnice a spolupracovníci - skríneři, jednáním na MZd se zástupci odbor vzdělávání a vědy (mgr. Prošková)  a zástupci SKC ČLS JEP a SČP ČLS JEP (dr. Beková, doc. Horáček, doc. Dušková) došlo k určitému pozitivnímu vývoji v otázce uznávání způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání u kategorií pracovníků, kteří až dosud nesplňovali kriteria uvedená v zákoně 96/04.

Jednáním bylo dosaženo toho že:
a) o přiznání způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání mohou požádat absolventi "Evropské školy cytotechnologů", kteří jsou zdravotnickými laboranty a kvalifikace pro skrínink jim bude na podkladě tohoto vzdělání přiznána.

b) obdobně budou moci o přiznání způsobilosti požádat RNDr  - absolventi "Evropské školy cytotechnologů" (JOPZ).

"Evropská škola cytotechnologů" bude do konce roku na podkladě proběhlých pozitivních posouzení curicula akreditována.
V současné době již přijímá pouze absolventy středních škol zdravotnického zaměření.

c) POUZE ABSOLVENTI STŘEDNÍCH ŠKOL NEZDRAVOTNICKÉHO TYPU  a "Evropské školy cytotechnologů" MUSÍ ABSOLVOVAT DOPLŇUJÍCÍ KURZ.

Ten bude uspořádán na Zdravotně sociální fakultě OU v Ostravě (doc. Horáček).
Pro organizaci kurzu  JE VŠAK NEZBYTNÉ ZNÁT POČET  POTENCIÁLNÍCH ÚČASTNÍKŮ.
Proto je třeba, aby se skríneři s tímto typem vzdělání, kteří chtějí pokračovat ve své profesi, urychleně (do 14.9.2007)  přihlásili elektronicky na adresu Helena.Bohmova@osu.cz nebo poštou na adresu: Helena Böhmová (doc. Horáček), studijní oddělení, Zdravotně sociální fakulta OU, Syllabova 19, 703 00   Ostrava 3.

Jde o předběžnou informaci, za účelem zjištění počtu zájemců (uvádějte jméno a adresu pracoviště).
tak, aby dle reálného počtu pracovníků potřebných tohoto doplnění kvalifikace mohl být program dalšího vzdělávání doformulován.

Vážené spolupracovnice a spolupracovnící - skríneři, nepodceňujte nutnost tohoto kroku na podkladě zkušenosti, že až dosud jste povolání mohli vykonávat bez přiznané způsobilosti. Pravidla se zpřísňují, v aplikaci je sice lokální variabilita, ale některá zdravotnická zařízení již pracovníky bez způsobilosti propustila - při případném forenzním řízení budou totiž předmětem hodnocení právě odborné způsobilosti.
Jednáním zástupců obou společností s MZd se podařilo najít cestu k řešení a je třeba takto vzniklé možnosti bez prodlení využít.

Za SKC ČLS JEP a SČP ČLS JEP
MUDR A.. Beková, MIAC, doc. MUDr J. Dušková,
CSc, FIAC, doc. MUDr J. Horáček, CSc.

Zpět na přehled zpráv

Přidej na Seznam Přidat do mého přehledu na Google Přihlásit se k odebírání informačního kanálu (RSS)  Všechna práva vyhrazena,  Copyright © 2004-2017 Společnost českých patologů ČLS JEP