Společnost českých patologů
REKLAMAEuropean Society of Pathology
Úvodní stranaAktuální zprávyArchivZápisyKalendář akcíO společnostiStandardy,...DoškolováníIAPKontakty

REKLAMAbamed s.r.o. (www.bamed.cz)
Stránky časopisu (www.CSpatologie.cz)

Obecné: Doškolování

Ověření mezilaboratorní shody při imunohistochemickém vyš.hormonálních receptorů

Ke stažení: Fotografie jednotlivých válečků ve složeném bločku (soubor ZIP, 629kB)

Pilotní projekt ověření mezilaboratorní shody při imunohistochemickém vyšetřování hormonálních receptorů

Pod záštitou patologie MOÚ Brno, Žlutý kopec proběhlo v březnu 2006 první pilotní kolo studie mezilaboratorní shody při imunohistochemickém vyšetřování hormonálních receptorů na složených tkáňových bločcích. Zúčastnilo se jej anonymně celkem 8 pracovišť z ČR, a to jak laboratoří univerzitních ústavů, tak malých laboratoří.
Z analýzy výsledků zatím vyplývá, že mezilaboratorní shoda nebyla dobrá, což je výzvou k zavedení systematičtější externí kontroly kvality laboratoří, tak, jako je tomu ve Velké Británii, Německu, či Skandinávii.

Výsledky byly podrobně analyzovány a diskutovány v rámci přednášky dr. P. Fabiána na 9. Semináři mladých patologů v Litomyšli (4. - 5. 4. 2006).
Účastníci tohoto semináře měli rovněž možnost získat zdarma nebarvené preparáty identické s těmi, které byly použity při prvním kole projektu. Pro kontrolu výsledků nabízíme fotografie jednotlivých válečků ve složeném bločku ke stažení (soubor ZIP). Všechny fotografie jsou z vyšetření exprese estrogenového receptoru.

Veškeré dotazy zodpoví MUDr. Pavel Fabián, Ph.D. (email: fabian@mou.cz)

Ke stažení: Fotografie jednotlivých válečků ve složeném bločku (soubor ZIP, 629kB)

Zpět na přehled

Přidej na Seznam Přidat do mého přehledu na Google Přihlásit se k odebírání informačního kanálu (RSS)  Všechna práva vyhrazena,  Copyright © 2004-2017 Společnost českých patologů ČLS JEP