Společnost českých patologů
REKLAMAEuropean Society of Pathology
Úvodní stranaAktuální zprávyArchivZápisyKalendář akcíO společnostiStandardy,...DoškolováníIAPKontakty

REKLAMAbamed s.r.o. (www.bamed.cz)
Stránky časopisu (www.CSpatologie.cz)

Archivní zprávy

Tiskové prohlášení prezidenta České lékařské komory
(Zveřejněno 10. 06. 2005)

To se nám to rozjíždí... Vyjádření k postupu tzv. zdravotnické tripartity.


Tiskové prohlášení prezidenta České lékařské komory  ke stanovisku „zdravotnické tripartity“.Někteří členové tzv. zdravotnické tripartity, jmenovitě dr. Schlanger, se postavili proti dohodě podepsané 3. 6. 2005 premiérem Paroubkem, ministryní zdravotnictví Emmerovou, Asociacemi nemocnic, ČLK, LOK, zástupci soukromých lékařů a zástupci zdravotních pojišťoven.

Zaměstnavatelé byli na tomto jednání jednoznačně zastoupeni čelnými představiteli asociací nemocnici a řediteli zdravotních pojišťoven. Jde o organizace, jež na tripartitě tvoří skupinu „zaměstnavatelů“ ve zdravotnictví. Dr. Schlanger byl, dle našeho soudu, zastoupen ředitelkou ing. Musílkovou, jejíž zájmy Oborový svaz zdravotnictví a sociální péče vytrvale hájí. Vysvětlujeme si to tím, že předseda správní rady VZP dr. Richard Schwarz působil s dr. Schlangerem jako jednatel ve společnostech, které mají údajně spravovat majetek tohoto Odborového svazu. Dále místopředsedkyně tohoto svazu je členkou správní rady VZP. Z našich předchozích zkušeností plyne, že stanoviska dr. Schlangera jsou konformní se stanovisky vedení VZP a tudíž jeho stanovisko bylo na jednání u premiéra jednoznačně zastoupeno.

ČLK zásadně nesouhlasí, aby byla VZP zastoupena na jednáních několikrát a její názor byl současně tlumočen jako stanovisko odborů.

ČLK vyslovuje politování nad tím, že dr. Schlanger dlouhodobě nehájí zájmy zdravotnických zaměstnanců, ale zájmy managementu VZP.

Poskytuje dr. David Rath

Zpět na přehled zpráv

Přidej na Seznam Přidat do mého přehledu na Google Přihlásit se k odebírání informačního kanálu (RSS)  Všechna práva vyhrazena,  Copyright © 2004-2017 Společnost českých patologů ČLS JEP