Společnost českých patologů
REKLAMAEuropean Society of Pathology
Úvodní stranaAktuální zprávyArchivZápisyKalendář akcíO společnostiStandardy,...DoškolováníIAPKontakty

REKLAMAbamed s.r.o. (www.bamed.cz)
Stránky časopisu (www.CSpatologie.cz)

Archivní zprávy

Tiskové prohlášení ODS
(Zveřejněno 06. 10. 2005)

dne 6. 10. 2005


• ODS považuje protesty ambulantních lékařů a lékárníků za legitimní snahu přimět vládu k řešení dlouhodobé krize ve zdravotnictví. Jejími hlavními viníky jsou ministryně zdravotnictví Milada Emmerová a její sociálnědemokratičtí předchůdci.

• ODS odmítá přenášení zodpovědnosti za tuto situaci na zdravotní pojišťovny. Deficit ve zdravotním systému prohloubila ministerská vyhláška, která nařídila vydat pro nemocnice více peněz, než byly schopny zdravotní pojišťovny vyplatit.

• ODS je znepokojena chováním ministerstva zdravotnictví, které upřednostňuje zájmy velkých státních nemocnic před zájmy pacientů a soukromých lékařů. Konstatujeme, že tyto nemocnice jsou řízeny především straníky ČSSD. Proto považujeme útok Asociace nemocnic ČR proti protestujícím lékařům za součást propagandy sociální demokracie.

• ODS považuje návrh prezidenta ČLK Davida Ratha řešit pohledávky lékařů jejich odkoupením Českým inkasním servisem a následným soudním vymáháním od pojišťoven za nevěrohodný. Není možné pověřit takovým úkolem firmu bez výběrového řízení. Nejsou známy podmínky odkupu a není jasné, komu bude sloužit zisk z této transakce.

• ODS vyzývá předsedu vlády Jiřího Paroubka, aby stáhl zákon o neziskových nemocnicích a zdravotnickém zařízení včetně novely zákona 48/97, obsahující první kroky k zestátnění zdravotních pojišťoven. Jedině tak ČSSD prokáže, že jí nejde o návrat socialistického zdravotnictví a ve svém důsledku o likvidaci základní péče o pacienty.Zpět na přehled zpráv

Přidej na Seznam Přidat do mého přehledu na Google Přihlásit se k odebírání informačního kanálu (RSS)  Všechna práva vyhrazena,  Copyright © 2004-2017 Společnost českých patologů ČLS JEP